top of page

פסיכותרפיסטית

מנחת קבוצות התפתחות בשילוב תיאטרון

שלום, אני אשרת

גדלתי בירושלים. אני זוכרת שכילדה, הרבה דברים שהיו מובנים לכולם לא היו ברורים לי, הייתי שואלת הרבה שאלות על מהות החיים. עם השנים, למדתי למצוא את התשובות בתוכי, ואי הידיעה, שחוויתי בילדותי כחסרון, הפכה להיות מנוע להתפתחות. 

היום אני מלמדת אנשים לאפשר לעצמם לשהות במצבים של אי-ידיעה, להרגיש עם זה נוח, ולמצוא את התשובות הנובעות מתוכם. אני מסייעת להם למצוא בתוכם את המהות והייחודיות שלהם ואת הכוחות לייצר שינוי.

נעים להכיר

אני אשרת, נשואה לניר, איתו אני עוברת מסע זוגי מאתגר ומצמיח, ואימא לשלושה ילדים, שהם המאמנים הטובים ביותר להתפתחות שלי כאדם.

במקצועי אני פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות התפתחות בשילוב תיאטרון. 

כמנחת קבוצות יש לי ניסיון עשיר בעבודה עם אוכלוסיות שונות ומגוונות –עבדתי עם קבוצות היוצרות דיאלוג בין ערבים ליהודים, עם קבוצות נשים, עם קבוצות של נוער בסיכון ועם קבוצת פגועי ראש. עבדתי עם בני נוער שהיו באשפוז במחלקה הסגורה לנוער בבית החולים "שלוותה" והתמחיתי ב"מרפאת הנוטרים" ברעננה, במחלקה לדיכאון וחרדה. 

​כמטפלת יש לי ניסיון בטיפול בהפרעות רגשיות ונפשיות כמו חרדה ודיכאון, בליווי צעירים שיצאו בשאלה, בטיפול בנפגעי פגיעות מיניות, בליווי תהליכים של"יציאה מהארון", בסיוע למי שסובלים מדימוי עצמי נמוך, ובליווי אנשים שמתמודדים עם אובדן ועם משברים שונים בחיים. אני מלווה אנשים בתהליכי התפתחות אישית וחיפוש אחר משמעות בשלבים שונים בחייהם.

​לימדתי וליוותי סטודנטים באוניברסיטת תל אביב חיפה ומכללת בית ברל.

 

​כיום אני עובדת כמנחת קבוצות, מטפלת ומדריכת הורים ביחידת "נתיבים להורות" במועצה המקומית בחוף השרון.

אני מנחה קבוצות ומטפלת גם בקליניקה פרטית ומלמדת בתואר שני בבית הספר לחברה ואמנויות בנתניה.

אני משחקת ומלמדת תיאטרון פלייבק –תיאטרון אלתור, המבוסס על סיפורים אמיתיים שמספרים  המשתתפים והאנשים בקהל. בקבוצות התיאטרון אני מתרגלת נוכחות בַרגע, הקשבה, אמפתיה ואימון רוחני בחמלה. 

​העבודה הטיפולית שלי מבוססת על משנתו של קרל יונג, 

יונג ממשיל את הנפש לעץ. כמו העץ שאינו יכול לצמוח כלפי מעלה, לחזק את הגזע, להתפתח ולהניב עלים ופירות ללא שליחת השורשים לתוך מעמקי האדמה, כך גם נפש האדם. רק דיאלוג בין כל החלקים המרכיבים את הנפש האנושית- בין החלקים המודעים, הנראים לעין, לחלקים הנמצאים בתת-המודע, מתחת לפני השטח, מחזק את הנפש, משפר את יציבותה ויוצר תחושה של שלמות. 

​בעבודתי עם יחידים ועם קבוצות אני עושה שימוש בשיח, משלבת דרמה תרפיה, ומפגישה את האדם עם הדמויות הפנימיות הפועלות בתוכו (VIOCE DIALOGUE) ואף עובדת עם חלומות.

אני מזמינה למסע אישי פנימי בו תערכו היכרות עמוקה עם עצמכם עם החלקים שחוסמים אתכם וגם עם כוחות הנפש. המסע הזה  מאפשר איזון, התבוננות שקטה וחומלת לעבר קבלה עצמית, קבלת האחר ומציאת משמעות לחייכם.

לימודים אקדמיים
 
לימודי פסיכותרפיה בגישה האנליטית של יונג - תוכנית תלת שנתית

אוניברסיטת בר אילן

הנחיית קבוצות  תוכנית דו שנתית

אוניברסיטת תל אביב

M.A בתיאטרון בשילוב עבודה סוציאלית

אוניברסיטת תל אביב

B.A בתיאטרון קהילתי 

אוניברסיטת תל אביב  

 
סדנת פסיכודרמה 

מכללת סמינר הקיבוצים  

 
בוגרת סדנאות : 

Voice Dialogue ,
קונסטלציה משפחתית, והתמקדות .

אשרת שפירא מזרחי

bottom of page